Bileşenin iç yapısını Tarama, Tespit Etme ve Analiz Etme

  1. • Anında sonuçlar
  2. • Test için minimum yüzey hazırlığı
  3. • Kalıcı bir test kaydı
  4. • Dahil edilen değerlendirme ve radyograf sonuçlarının yorumlanması

Radyografik Test Ne İçin Kullanılır?

Radyografik Test, en yaygın olarak, kompozitlerin yanı sıra dökülmüş, kaynaklanmış veya dövülmüş bir dizi ortak parçadaki iç, yüzey ve yüzey altı düzensizlikleri ve kusurları tespit etmek ve ortaya çıkarmak için kullanılır.

Radyografik Test, havacılık, enerji üretimi, otomotiv ve inşaat dahil olmak üzere çeşitli endüstri sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Radyografik Test Nasıl Çalışır?

Radyografik Muayene, CURIE laboratuvarımızda çeşitli boyut ve şekillerde parça ve bileşenler üzerinde uygulanabilen çok yönlü bir tahribatsız muayene yöntemidir . Radyografik Test, test edilen bileşene nüfuz etmek için X ışınlarından veya gama ışınlarından yararlanır. Radyasyon numuneden geçirilir ve daha sonra radyografik filmde yakalanır.

Bu, elektronları bir X-ışını tüpünün içindeki bir tungsten hedefine ateşleyerek yapılır, bu da iyonlaştırıcı radyasyonla sonuçlanır, bu da daha sonra kusurları veya süreksizlikleri kontrol etmek için çeşitli katı malzemelerden geçebilir.

X-ışınları materyalden geçtiğinde ve daha sonra ışığa duyarlı filme maruz kaldığında bir radyograf üretirler. Bir radyograf, daha sonra eğitimli bir teknisyen tarafından incelenerek sonuç veren dahili ve harici bir görüntüdür.

Laboratuvar bazlı radyografik testler uzman tesisimizde teknisyenlerimiz, çeşitli boyut ve şekillerde ekipman ve bileşenleri test edebilir. Radyografik kalemlerimiz 300kv CP ünitelerine kadar kapasite aralığındadır.

Radyografik/X-Ray Film Sayısallaştırma

CURIE’de, teknik yeniliklerin ön saflarında yer alıyoruz ve NDT hizmetlerimizi mümkün olduğunca güvenilir ve kullanıcı dostu hale getirmeye çalışıyoruz. Bu, bizi NDT raporlama hizmetlerimize önemli bir yatırım yapmaya yöneltti ve şirket içi radyografik ve X-ray film dijitalleştirmesi sunmamızı sağladı. Yüksek kapasite ile artık radyografik testlerinizin sonuçlarını dijitalleştirebilir ve sizin için en uygun formatta geri gönderebiliriz.

Bu yeni hizmet, hem X-ray filminin dijital formatta bilgisayarınızda yüksek çözünürlüklü olarak görüntülenmesini sağlar hem de yüksek kaliteli test sonuçlarına bağımlı olanlar tarafından yaygın olarak kullanılır. Bu yeni raporlama hizmeti, filmlerin yaşlanmasını önler ve radyografik test sonuçlarınızın saklanmasını çok daha kolay hale getirir.

Yüksek eğitimli ve deneyimli personelimiz ayrıca test sırasında üretilen radyografilerin değerlendirilmesini ve yorumlanmasını sağlayabilir ve gerektiğinde atmanız gereken en iyi eylem planı konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

Neden CURIE’yi Seçmelisiniz?

NDT Teknisyenlerinden oluşan ekibimiz, ANKARA’daki uzman test tesisimizde, tüm tetkiklerimiz, onaylanmış tekniklere ve kabul görmüş tüm radyasyon sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

+