İletken Malzemelerdeki Kusurları Tespit Etme

  1. • Çok yönlü ve güvenilir test yöntemi
  2. • Yerinde test için hafif ekipman
  3. • Anında bilgisayarlı sonuçlar
  4. • Test malzemeleri minimum hazırlık gerektirir
  5. • Küçük kusurlara ve çatlaklara karşı hassas

Girdap Akımı Testi Ne İçin Kullanılır?

Girdap akımı denetimi ile gerçekleştirilebilecek çeşitli denetimler vardır, ancak genellikle yüzey ve yüzeye yakın kusurları tespit etmek, metal ve kaplama kalınlığı ölçümü ve metalleri sınıf ve sertliğe göre sınıflandırmak için kullanılır.

Girdap akımı test ekipmanı son derece portatiftir, bu da teknisyenlerimizin erişilmesi zor ekipman veya bileşenleri incelemesine olanak tanır. Ekipman ayrıca çok güvenilir ve çok küçük çatlaklara karşı hassastır.

Girdap akımı testinden elde edilen sonuçlar anındadır, bu da saha ve operasyon yönetimine anında rapor verebilmemiz ve hızlı karar vermemizi sağlamamız anlamına gelir.

Eddy Current Testi Nasıl Çalışır?

Girdap akımı testi, test materyali içinde bir girdap akımı alanı indükleyerek hem demirli hem de demirsiz malzemelerdeki kusurları ve kusurları tespit etmek için elektromanyetik indüksiyondan yararlanır.

Bu test yönteminin avantajlarından biri, minimum hazırlık gerektirmesi ve test edilen malzemelerden herhangi bir yüzey boyasını veya kaplamasını çıkarmanıza gerek olmamasıdır. Bu, girdap akımı testini boyalı yapıları, bileşenleri ve parçaları incelemek için ideal hale getirir.

+