YENİ!: Aşamalı Dizi Denetimi

Faz dizili ultrasonik test veya aşamalı dizi inceleme, çok çeşitli farklı inceleme görevleri için kullanılabilen gelişmiş bir NDT yöntemidir. Aşamalı dizi testi, birlikte çalıştığımız gelişmiş endüstrilerin ve hizmetlerin daha yüksek taleplerini karşılayabilir.

Aşamalı bir dizinin kullanılması, sahada veya laboratuvarımızda daha karmaşık şekillerin test edilmesini sağlar. Gereksinimlerinizin normal bir ultrasonik teste uygun olup olmadığını veya aşamalı bir diziye ihtiyacınız olup olmadığını bildirmekten memnuniyet duyarız

Phased Array Ultrasonik Testin Faydaları

  • • Manuel yöntemlere kıyasla daha hızlı test
  • • Güvenilir test yöntemi
  • • Anında ve bilgisayarlı sonuçlar
  • • Veriler, gelecekteki incelemeler için kalıcı olarak kaydedilir
  • • Hem yerinde inceleme hem de özel test tesisi

Phased Array Inspection Ne İçin Kullanılır?

Aşamalı dizi denetimi, radyografi veya manuel ultrasonik test gibi geleneksel tahribatsız test yöntemleriyle kolayca tespit edilemeyen kusurları tespit etmek için kullanılır.

Aşamalı dizi ultrasonik teknolojisi, yapısal değerlendirme, hizmete uygunluk değerlendirmeleri, kusur analizi ve kritik mühendislik değerlendirmeleri gibi çeşitli denetim görevlerinde kullanılabilen doğru ve kesin kusur verileri sağlayabilir.

Aşamalı dizi ultrasonik test, petrol ve gaz, enerji üretimi, havacılık, kimya endüstrileri ve yeni boru hatlarının inşası dahil olmak üzere çeşitli gelişmiş endüstrilerde ve sektörlerde kullanılmaktadır.

Phased Array Inspection'ın Diğer Test Yöntemlerine Göre Avantajları

Aşamalı dizi ultrasonik test, radyografik testler gibi diğer NDT tekniklerine göre çeşitli avantajlara sahiptir. İlk olarak, manuel ultrasonik teste kıyasla çok daha hızlı bir incelemeye izin verir. Ek olarak, sonuçlar bilgisayarlaştırılabilir ve A, B, C ve D taramaları gibi çeşitli formatlarda görüntülenebilir, bu da herhangi bir kusurun daha doğru yorumlanmasına olanak tanır.

Aşamalı dizi denetiminin bir diğer yararı, radyografik testlerde sahip olacağınız herhangi bir radyasyon veya çevresel tehlikenin olmamasıdır. Aşamalı dizi testi ile radyasyona maruz kalma nedeniyle operasyonları durdurmaya gerek yoktur, bu da herhangi bir çalışan kesinti süresini azaltır.

Phased Array Ultrasonik Test Nasıl Çalışır?

Aşamalı dizi ultrasonik test, birden çok küçük ultrasonik dönüştürücüden oluşan bir aşamalı dizi probunu kullanır. Bu dönüştürücülerin her biri ayrı ayrı darbeli hale getirilebilir, bu da açı, odak mesafesi ve odak noktası boyutu gibi belirli parametrelerin yazılım aracılığıyla kontrol edilmesini sağlar.

Bir teknisyen, her bir transdüserin darbesinin zamanlamasını değiştirerek ultrasonik ışını belirli bir açıya ve odak mesafesine yönlendirebilir. Bu, ultrasonik ışının incelenen nesneden geçmesine izin verir.

+